III Polish Fighters Camp – Nałęczów 28.02-02.03.2014

Już po raz trzeci w Nałęczowie w dniach 28 lutego – 02 marca br. odbył się Polish Fighters Camp – trzydniowe seminarium dla zawodników oraz trenerów i instruktorów Kyokushin karate.

Tegoroczny 3rd Polish Fighters Camp zintegrowany był z przygotowaniami do wiosennego cyklu najważniejszych zawodów Kyokushin karate tj.: MP w Katowicach, MŚ w Tokio oraz ME w Warnie.

Na zaproszenie Branch Chief Shihan Jacka Czernieca szkolenie poprowadzili dwaj wirtuozi walki: Sensei Ryu Narushima z Japonii i Sensei Lechi Kurbanov z Rosji. Obaj prowadzący mają za sobą niezwykle spektakularne kariery zawodnicze. Asystowali im Branch Chief Shihan Eugeniusz Dadzibug oraz Shihan Andrzej Manecki, Jan Gruba, Roman Woźniak, Bekhim Neziri i Sławomir Urbańczyk.
W nałęczowskim szkoleniu wzięło udział blisko 300 zawodników i trenerów z Polski oraz Niemiec, Holandii, Białorusi, Austrii, Ukrainy i Tunezji. Zajęcia poświęcone były technice i taktyce walki kontaktowej w Kyokushin karate oraz przygotowaniu ogólnemu do walki.
Sensei Narushima rozwinął i kontynuował rozpoczęte w ubiegłym roku techniki szybkiego i precyzyjnego ataku. Zaś sensei Kurbanov skupił się na dynamice i sile technik ataku w połączeniu z przygotowaniem siłowym zawodnika.
Podczas seminarium odbył się także egzamin na stopnie do 1 dan włącznie. Dla potrzeb telewizji Polskiej sensei Kurbanov wykonał krótki pokaz teamashiwari, prezentując swoje szybkie i dynamiczne techniki ataku. Pomorski Klub Karate KYOKUSHIN reprezentował sensei Michał Marcinkowski.

 

Marcinkowski

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.