Poradnik Początkującego

PORADNIK POCZĄTKUJĄCEGO

Kto może trenować karate?
Zacząć można już wieku 5 lat i praktycznie nie ma górnej granicy wiekowej. W naszym klubie trenują osoby, które rozpoczęły treningi po 40, a nawet 50 roku życia!

Jak się zapisać?
Wystarczy przyjść na jeden z treningów, zgłosić się do instruktora i zacząć trenować! Na pierwszym treningu można uczestniczyć na prawach gościa – bez żadnych opłat. Jeśli zajęcia spodobają się należy opłacić składkę członkowską za dany miesiąc i opłatę wpisową. Trzeba będzie także wypełnić deklarację członkowską.

Co zabrać na trening?
Strój sportowy, wodę, ewentualnie klapki (karate trenujemy boso). Później przyda się zestaw ochraniaczy i karate-gi czyli popularnie mówiąc „kimono”.

Pierwszy trening
Najlepiej uczestniczyć w nim od razu jako ćwiczący, aby poczuć to „na własnej skórze”. Raczej nie zgadzamy się na występowanie, szczególnie przez dzieci, w roli widzów ponieważ przeszkadza to innym trenującym. Rodzice oczywiście mogą oglądać treningi swoich dzieci.

Jakie zasady panują na treningach?
Na treningu obowiązuje „etykieta dojo”. Oznacza to przede wszystkim dokładne wykonywanie poleceń instruktora, szacunek dla współćwiczących i miejsca treningu (dojo).

 Jeśli nie wiesz co robić, po prostu naśladuj bardziej doświadczonych lub pytaj instruktora.

Komentarze są wyłączone.