Spieszymy z informacją i cieszymy się bardzo, że pierwszy raz w historii Pomorskiego Klubu Karate Kyokushin czworo zawodników będzie reprezentować Polskę w kategoriach Kumite na zbliżających się Mistrzostwach Europy, które odbędą się już za miesiąc we Wrocławiu. Dla Michaliny Fic i Sandry Dwojackiej będzie to debiut na imprezie tej rangi, a także niesamowite wyzwanie. Sensei Sylwia i Sensei Michał po raz kolejny będą reprezentować biało-czerwone barwy. Trzymamy kciuki za udział naszych Zawodników! Osu!

Facebook photo

Sparingi międzyklubowe ... była krew pot i łzy ...

ostatni start kontrolny przed zbliżającymi się w maju Mistrzostwami
Europy, tym bardziej cieszy fakt z pewnego zwycięstwa zawodnczki PKKK.
Jeremiasz Mieczkowski (jedna wygrana walka), Tymoteusz Dragon (jedna
wygrana walka), Szymon Mazurowski, Artur Kowalski.

Gratulujemy wzorowej postawy wszystkim zawodnikom. Kierownikami ekipy
byli Trenerzy Michał Marcinkowski i Sylwia Jocz
Zdjęcia wykonał Mariusz Kołakowski

Na turnieju IKO Mazovia Cup w Piasecznie w którym startowało ponad 460 zawodników z 40 klubów Polski. Zdobyliśmy:
#pomorskiteam #gdyniasport #kyokushin

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Resko 2019

W sobotę 9 marca w Hali Sportowej przy ZS Szkół w Resku miały miejsce Mistrzostwa Polski Zachodniej oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików -trzecie co do wielkości zawody karate kyokushin w kraju. Gdynię reprezentował Pomorski Klub Karate Kyokushin w składzie: Sylwia Jocz, Michalina Fic i Michał Marcinkowski. Najmłodsza reprezentantka 12-letnia Michalina Fic zdobyła srebrny medal w kategorii walk (kumite) młodziczki 12-13 lat +50 kg tocząc dwa pojedynki. Pierwsza walka Michaliny była przemyślana i taktycznie rozegrana przez zawodniczkę PKKK, co przeniosło się na wynik pojedynku. W finale Michalina musiała uznać wyższość cięższej o 10 kg, starszej i bardziej doświadczonej zawodniczki.
Sylwia Jocz zdobyła dwa złote medale w kategoriach kumite Seniorek do 55 kg oraz w formule WKF open. Wszystkie walki zwyciężyła z wyraźną przewagą i tym samym została podwójną Mistrzynią Polski Zachodniej.
W kategoriach Kumite Masters +35 lat do 85 kg i WKF open złoty i brązowy krążek przywiózł Michał Marcinkowski. Sensei Michał walczył ze sporo cięższymi zawodnikami, gdyż jest zawodnikiem wagi średniej 75 kg. W pierwszym pojedynku zdobył wazari techniką obrotową ushiromawashi geri, drugi poprzez Ippon tym samym kopnięciem.
Osiągnięty wynik oraz forma pozwalają z optymizmem spojrzeć na start w zbliżających się w maju Mistrzostwach Europy IKO.

Jedziemy do Wrocławia . . .

A egzamin na stopnie kyu zdaliśmy TAK !!!

Trening Mikołajkowy 6.12.2018

Dzisiaj na trening zawitał Św. Mikołaj, ktory zna ciosy karate i sprawdził formę przed zbliżającym się egzaminem. Po każdym treningu każdy dostał odrobinę słodkości.

Dnia 1 grudnia w Hali Mistrzów we Włocławku odbyła się 18 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Karate KYOKUSHIN pod nazwą Kujawy IKO CUP 2018. W zawodach wzięło udział około 270 zawodników z 19 Klubów. 15-osobowa ekipa zawodników Pomorskiego Klubu Karate KYOKUSHIN zajęła drużynowo 6 miejsce.

W kategorii KATA o medal otarł się Szymon Mazurowski, który zajął 4 miejsce.

Nikodem Głuszek 3 miejsce🥉

Bez medalu, ale zdobywając cenne doświadczenie i godnie reprezentując Klub, wrocili:

Maciej Żałobowski
Marcel Milewski
Lena Borowska
Julian Białek

Gratulujemy serdecznie OSU !!!

Tak Sensei Michał Marcinkowski obchodził swoje urodziny w sekcji Gdyńskiej. Totalne zaskoczenie ...

A świeczki zgasly tak (nie można mówić jakie było życzenie) ....

Wchodzi Sensei na trening a tu taka sytuacja ...

To się po prostu dzieje ...

Tak było!!! Wracamy do Gdyni !!!

Dnia 27 października w Ostródzie z udziałem ponad 340 zawodników odbył się Międzynarodowy Turniej w Ostródzie - II IKO Mazury Cup 2018. Wracamy z 7 medalami: